O mnie

Wychowanie jest zorganizowaną obroną dorosłych przeciwko młodym..

Mark Twain


Zawodowo

Nauczyciel dyplomowany matematyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach od 1977 roku. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Zielonej Górze oraz Wyższe Studium Nauczycielskie – nauczyciel fizyki. Podyplomowe studia z Zarządzania Oświatą na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.  Jest także oficerem Wojska Polskiego. Jego uczniowie po ukończeniu szkoły osiągają wyniki ponad średnią wojewódzką. Wielu wychowanków dziś pracuje w Urzędzie Gminy Polkowice i Starostwie Powiatowym, a także zajmują wysokie stanowiska w organizacjach pracujących na rzecz miasta.

Praca społeczna

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach i przewodniczący zgromadzenia Związku Gmin Zagłębia Miedziowego. Od 15 lat członek Stowarzyszenia Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic oraz Polkowicka Złota Jesień, w którym niesie pomoc osobom samotnym znajdującym się w potrzebie.

Prywatnie

Ma wspaniałą żonę i dwóch synów oraz 7 – letnią wnuczkę Karen i 2 – letniego wnuka Patryka. Lubi łowić ryby, zbierać grzyby, jeździć na nartach oraz majsterkować (wszystkie prace w domu wykonał wraz z synami) . Jego radością życia jest pomoc innym osobom. Największy wpływ wywarły na niego książki oraz twórczość Marka Grechuty. Specjalność w kuchni to zupa grzybowa, sałatka ziemniaczana z zielonym pieprzem i kaczka pieczona.