Koszulki

Złota - KGHM Polska Miedź S.A.

Lider klasyfikacji generalnej
Patronat: KGHM Polska Miedź SA

KGHM Polska Miedź S.A. stawia na stabilność, odpowiedzialność i wysoką zdolność adaptacji. Firma o wielkich tradycjach, bogatym doświadczeniu i doniosłych osiągnięciach. KGHM to dziewiąty producent miedzi i trzeci srebra na świecie. Miedź elektrolityczna z KGHM jest zarejestrowana przez Londyńską Giełdę Metali (LME) jako "Grade A", a srebro - w postaci gąsek - zarejestrowane pod marką KGHM HG, posiada dwa certyfikaty "Dobrej Dostawy", wystawione przez giełdy: London Bullion Market Association (1995 r.) i Dubai Multi Commodities Centre (2006 r.). KGHM produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM Polska Miedź S.A. dba o środowisko naturalne. Ogromne nakłady finansowe oraz wzorcowo użyte technologie i rozwiązania, spełniają najostrzejsze wymagania i normy Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska. Obecnie KGHM to Lider Polskiej Ekologii, Firma Przyjazna Środowisku, posiadacz Ekolaurów Polskiej Izby Ekologii.

KGHM Polska Miedź S.A. to nowoczesne i innowacyjne przedsiębiorstwo, będące nie tylko atrakcyjnym pracodawcą lecz także środowiskiem ludzi sobie przyjaznych i wspólnie budujących wartość oraz wizerunek Firmy. Troska o bezpieczeństwo pracowników ma priorytetowe znaczenie dla przedsiębiorstwa KGHM otrzymał Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy. Spółka zatrudnia 18 tys. pracowników. Grupa Kapitałowa to ponad 28 tys. osób.

KGHM to jeden z największych polskich eksporterów, największy pracodawca na Dolnym Śląsku, znacząca spółka WIG20 zdobywca prestiżowych statuetek za osiągnięcia w 2005 roku. Od Gazety Giełdy "Parkiet" otrzymała Byka i Niedźwiedzia w kategorii najlepsza inwestycja w spółkę giełdową z WIG20 oraz Perłę Polskiej Giełdy w sektorze surowców i energii.

Zielona - Pol-Miedź Trans

Lider klasyfikacji punktowej
Patronat: Pol-Miedź Trans

Pol-Miedź Trans Spółka z o.o. z siedzibą w Lubinie prowadzi działalność w zakresie transportu samochodowego (osobowego, towarowego, specjalistycznego), transportu kolejowego, handlu pro-duktami naftowymi oraz remontów pojazdów koło-wych, szynowych, maszyn i urządzeń.

Dysponujemy bezpie-cznymi dla podróżnych i dla środowiska autokarami, którymi wykonujemy przewozy - zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Jesteśmy też organizatorem i wykonawcą przewozów pracowniczych dla wielu firm, w tym należących do grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. Posiadamy różnorodny, nowoczesny tabor przeznaczony do transportu towarowego, realizując przewozy krajowe i zagraniczne. Działamy na rynku spedytorskim, współpracując z wieloma liczącymi się na rynku partnerami. Posiadamy specjalistyczny sprzęt do prac transportowo-budowlanych. W naszej ofercie można znaleźć m.in. usługi żurawi samochodowych, zestawów niskopodwoziowych.

Wykonujemy usługi remontowe taboru samochodowego i kole-jowego. Zajmujemy się naprawami infrastruktury kolejowej, jak również posiadamy kompleksowo wyposażone warsztaty naprawcze taboru. Posiadamy koncesję na wykonywanie przewozów kolejowych rzeczy. Jesteśmy jedną z największych krajowych firm kolejowych wykonujących przewozy przy użyciu własnych wagonów i lokomotyw. Jako doświadczony przewoźnik działamy na własnych oraz należących do PKP liniach kolejowych.

Zaangażowani jesteśmy w handel produktami naftowymi. Oferujemy nie tylko hurtową i detaliczną sprzedaż, ale i transport paliw, olejów smarnych, smarów i płynów eksploatacyjnych. Jesteśmy regionalnym dystrybutorem produktów Grupy LOTOS S.A. Oferujemy pełny asortyment produktów ropopochodnych, zaś dzięki własnemu serwisowi laboratoryjnemu gwarantujemy ich najwyższą wymaganą jakość.

Pomarańczowa - CCC

Lider klasyfikacji górskiej
Patronat: CCC

Spółka NG2 jest największym w Polsce producentem i dystry-butorem obuwia. Korzenie spółki sięgają początków lat 90-tych, kiedy powstała firma "Miłek", przekształcona później w CCC.

W 1999 roku główna siedziba została prze-niesiona do Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Polkowicach, gdzie wybudowano również największą w kraju fabrykę obuwia.

W 2004 roku spółka weszła na warszawską giełdę, a po-zyskany kapitał przeznaczyła na ekspansję w kraju i za granicą.

W 2007 roku CCC zmieniła nazwę na NG2, co było naturalną konsekwencją rozwoju spółki na rodzinnym rynku. Obecnie NG2 prowadzi sprzedaż w 620 sklepach w Polsce i za granicą, poprzez trzy niezależne kanały dystrybucji: luksusowe butiki Quazi, salony CCC oraz sklepy BOTI. Bogata kolekcja, ciekawe wzornictwo, ogólna dostępność w każdym miejscu w Polsce, korzystny stosunek jakości do ceny wyróżniają nas spośród konkurencji.

Spółka NG2 (CCC) od lat jest patronem sportu. Dariusz Miłek - założyciel oraz Prezes Zarządu NG2, który sam był wysokiej klasy sportowcem sponsoruje:
- Zawodową Grupę Kolarską: CCC Polsat Polkowice;
- Zawodową Grupę MTB żeńską: CCC Polkowice z vice mistrzynią olimpijską (Pekin 2008) Mają Włoszczowską
- Zespół Koszykarek występujący w ekstraklasie: CCC Polkowice

Biała - Bank BGŻ

Lider klasyfikacji młodzieżowej
Patronat: Bank BGŻ

BGŻ jest bankiem komercyjnym, od lat zajmującym miejsce w pierw-szej dziesiątce największych banków w Polsce.

Celem banku jest wzmocnienie wiodącej pozycji w sektorze rolno-spożywczym, dynamiczny rozwój sieci placówek, szczególnie w mniejszych miastach oraz wzbogacanie oferty produktowej. To podstawowe cele strategii banku na lata 2008-2012.

Bank BGŻ dysponuje szeroką siecią ponad 280 oddziałów i 20 kas zewnętrznych. Dzięki porozumieniu o wzajemnym bezprowizyjnym udostępnianiu sieci bankomatów (z Bankiem Polskiej Spółdzielczości S.A, Krakowskim Bankiem Spółdzielczym, Mazowieckim Bankiem Regionalnym S.A., Invest-Bankiem S.A. i Kredyt Bankiem). Klienci banku mogą dziś korzystać z sieci ponad 2000 bankomatów na terenie całego kraju.

Klienci Banku BGŻ mają do dyspozycji nowoczesne i wygodne rozwiązania bankowe. Dostęp do usług odbywa się poprzez zaawansowane technologie informatyczne - system bankowości internetowej, obsługę telefoniczną oraz Home Banking.