Warning: Declaration of Walker_Category_Filter::start_el(&$output, $category, $depth, $args) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /grody/2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/wp-content/themes/grody/functions/theme/custom-post-types.php on line 0
KRONIKA SZLAKIEM GRODÓW PIASTOWSKICH – 07.05.2017 (Relacja Telewizyjna)

Szlakiem Grodów Piastowskich

KRONIKA SZLAKIEM GRODÓW PIASTOWSKICH – 07.05.2017 (Relacja Telewizyjna)

7 maja 2017

Aktualności

(Fot. A. Balogh)

Zwycięstwem Alana Banaszka (CCC Sprandi) zakończył się ostatni etap CCC Tour – Grody Piastowskie. W klasyfikacji generalnej triumfował Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji).

Trzeci etap polskiej etapówki był najłatwiejszy w całym wyścigu. Kolarze mieli do pokonania 129 kilometrów z Głogowa do Polkowic po prawie całkowicie płaskiej trasie, co zapowiadało sprint całego peletonu.

Niedługo po starcie od grupy zasadniczej oderwała się grupka w składzie Piotr Brożyna (CCC Sprandi), Bartosz Warchoł (Hurom), Adam Stachowiak (Voster), Kamil Gradek (One Pro Cycling) i Christopher Hatz (Lotto). Piątka zgodnie współpracowała, lecz zdołała zdobyć zaledwie 2 minuty przewagi.

W peletonie bardzo ciężko pracowały grupy Tirol i Hurom. Harcownicy zostali złapani zaledwie 9km przed metą, a o wygranej zdecydował sprint z dużej grupy. W nim najlepiej poradził sobie Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice), który uprzedził Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech 7R Fuji) i Filippo Fortina (Tirol Cycling Team). W klasyfikacji generalnej sytuacja nie uległa zmianie i z triumfu cieszył się Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji).

Źródło: naszosie.pl

Relacja telewizyjna:

WYNIKI ETAPU I GALERIA ZDJĘĆ