Szlakiem Grodów Piastowskich

KRONIKA SZLAKIEM GRODÓW PIASTOWSKICH – 06.05.2017 (Relacja Telewizyjna)

6 maja 2017

Aktualności

Fot. naszosie.pl

Zwycięstwem Marka Rutkiewicza (Wibatech 7R) zakończył się drugi etap CCC Tour – Grody Piastowski. „Rutek” został także nowym liderem wyścigu.

Drugi etap dolnośląskiej etapówki był zdecydowanie najtrudniejszy. Kolarze mieli do pokonania całą koronę Gór Sowich z finałowym podjazdem pod Twierdzę Srebrna Góra.

Od samego początku etap był dynamiczny. Wielu kolarzy próbowało się oderwać, lecz udało się to dopiero trójce Frederik Dombrowski (Dauner), Patrick Haller (Rad-Net Rose) i Dusan Rajovic (Adria Mobil). Trójka dzielnie współpracowała, lecz po kilkunastu kilometrach dołączyli do nich Kamil Gradek (One Pro Cycling), Mathias Krizek (Tirol) i Carl Soballa (LKT Brandenburg). Uciekinierzy nie mieli jednak łatwego zadania, gdyż peleton pozwolił im odjechać jedynie na niecałe 2 minuty.

Podjazd pod Przełęcz Walimską rozpoczął prawdziwą walkę. Kolarze Wibatech 7R mocno podkręcili tempo w peletonie, a z ucieczki został Rajovic. Znacznie zmniejszyła się też różnica, która wynosiła 30 sekund.

Na przełęczy Jugowskiej doszło do kolejnych akcji. Dość nieoczekiwanie peleton szybko doszedł ucieczkę, sam rwąc się na kilka grupek. Wówczas z żółtą koszulką lidera pożegnał się Filippo Fortin (Tirol). Przed samym szczytem dwie pierwsze grupy ppołączyły się, tworząc 50-osobowy peleton.

Na zjazdach znów sporo się działo. Swoich sił spróbował wówczas Paweł Bernas (Domin Sport), który zdobył nawet minutę przewagi. Na podjeździe pod Przełęcz Woliborską kontry próbował Adrian Honkisz (Wibatech 7R), lecz na zjazdach peleton znów doścignął uciekinierów.

Na finałowym płaskim odcinku w peletonie było już zaledwie 31 zawodników. Dalsza selekcja jednak cały czas następowała. Po pewnym czasie zaatakowało 13 kolarzy, wśród których byli m.in. Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R), Paweł Bernas czy Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice). To właśnie tych 13 kolarzy rozpoczęło finałowy podjazd i rozegrało walkę o zwycięstwo i koszulkę lidera.

Tam jako pierwszy zaatakował Rutkiewicz, który z czasem zrywał z koła kolejnych rywali. Najdłużej za „Rutkiem” utrzymywał się Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice), który jednak także musiał się poddać. Tym samym etap na solo wygrał Rutkiewicz, zostając nowym liderem. Drugi był Pluciński, a trzeci Emanuel Piaskowy (Hurom).

 

Źródło: naszosie.pl

Relacja telewizyjna:

WYNIKI ETAPU I GALERIA ZDJĘĆ